Strona główna :: Kursy :: Galeria :: Serwetki :: Linki :: Kontakt

      Menu


      Kursy
Lampion


Potrzebne będą:
  • niewielka szklaneczka,
  • papier jedwabny (ewentualnie morwowy lub ryżowy) w kilku pasujących do siebie kolorach,
  • klej de decoupage, 
  • lakier akrylowy,
  • pędzelek, woda, linijka.
Wykonanie:

Szklankę myjemy w gorącej wodzie z płynem do naczyń, aby ją dokładnie oczyścić i odtłuścić.Przygotowujemy paski papieru do ozdobienia lampionu. Ja wybrałam paski o szerokości 2cm, ponieważ szklanka ma 8cm wysokosci.  Pasków nie odcinamy tylko delikatnie moczymy wzdłuż linijki a następnie odrywamy.

Jedynie krawędzie które maja być u góry i na dole lampiony zostawiam proste. Postrzępione ładniej sie wtopią jeden w drugi. Gdy wszystkie paski są gotowe szklankę smarujemy klejem do decoupage.Na przygotowana powierzchnię nakładamy paski papieru. Żeby łatwiej było ułożyć dolną krzywiznę, pasek rwę na kilka kawałków i nakładam postrzępione końcówki na siebie.


Za długie paski odrywamy. Nakładamy wszystkie kolory pamietając, że całe powietrze spod papieru musi zostać usunięte.Po naklejeniu wszystkich pasków całość ponownie pokrywamy klejem do decoupage i czekamy, aż wyschnie. Klej po wyschnięciu robi sie transparentny.Suchy lampion pokrywamy kilkoma warstwami lakieru akrylowego. Po każdej warstwie dokładnie suszymy.