Strona główna :: Kursy :: Galeria :: Serwetki :: Linki :: Kontakt

      Menu


      Kursy
Świąteczna kartka wykonana techniką iris folding.


Potrzebne będą:
  • zielony i czerwony kartonik,
  • czerwony i złoty papier,
  • nożyczki, nożyk, sztyft do wytłaczania, linijka,klej, złoty pisak, dwustronna taśma klejąca,
  • szablon (do pobrania tutaj)
Wykonanie:

Z zielonego kartonu przygotowujemy bazę naszej kartki o wymiarach 10x20cm, oraz kwadrat o  boku 8cm. Z czerwonego kartonu przycinamy kwadrat o boku 8,4cm. Przy pomocy cienkiego sztyftu do wytłaczania i linijki zaznaczamy środek naszej bazy, następnie składamy kartkę na pół.

Na zielonym kwadracie rysujemy kontur naszej bombki, następnie wycinamy otwór o tym kształcie.

Układamy kartonik z otworem na szablonie, dla ułatwienia można go przymocować taśmą malarską. Czerwony i złoty papier tniemy na pasy o szerości 2cm i składamy je na pół.

Zaczynając od "zawieszki" przyklejamy paski papieru do kartonika, zgodnie z oznaczoną na schemacie kolejnością.  "Zawieszkę" i paski 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21 i 23 wykonujemy ze złotego papieru, paski 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24 i środkowe pole z czerwonego.
Paski docinamy do odpowiedniej długości i przyklejamy złożeniem do wnętrza wzoru. Paski smarujemy klejem na końcach, ewentualnie mocujemy za pomocą taśmy klejącej


Środkowy element wykonujemy z niezłożonego paska papieru. Po przyklejeniu wszystkich elementow, odwracamy kartonik i obcinamy wystające paski.

Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej sklejamy zielony i  czerwony kartonik, a następnie przyklejamy całość do bazy.

Pozostaje jeszcze dorusować złotym pisakiem oczko do zawieszenia bombki.

Kartka gotowa!